Juniorskie buty narciarskie o regulowanym rozmiarze – Roces Idea

Zaszczepienie w dziecku sportowego ducha to jedna z lepszych rzeczy, jaką mogą zrobić rodzicie w początkowej fazie wychowywania malucha. Jeżeli kilkulatek złapie zamiłowanie do ruchu, jego dalsze życie będzie zdecydowanie ciekawsze i pełne niesamowitych wrażeń. Na tej fali coraz więcej rodziców zabiera swoje pociechy na stok i zapoznaje z nartami – sportem teoretycznie trudnym, ale w tym przypadku wczesne rozpoczęcie z nim przygody może przynieść bardzo dobre efekty w postaci szybkiego oswojenia się z ciężkim i nieporęcznym sprzętem. Sam pomysł jest dobry – narciarstwo pomoże przezwyciężyć strach, doda odwagi w podejmowaniu ryzyka, przy okazji wzmocni całe ciało. Jedynym problemem w tym przypadku jest konieczność częstego wymieniania sprzętu – dziecko szybko rośnie, a na początku przygody z nartami idealne dopasowanie sprzętu do małego narciarza ma kluczowe znaczenie. Pierwsze kroki w za dużych butach i na za długich nartach zakorzenią złe nawyki, których ciężko będzie się pozbyć w przyszłości. Wszystko może się także skończyć poważną kontuzją.

W przypadku nart sytuacja jest łatwiejsza – możemy co roku wypożyczać coraz to dłuższe narty, ew. kupować i sprzedawać po sezonie – popyt ciągle rośnie. Z butami trochę gorzej – dziecko szybciej z nich wyrasta, a używane buty bardzo tracą na wartości. Coroczna wymiana to dość duży wydatek, a buty warto mieć swoje – nie wszystkim odpowiada oferta wypożyczalni.

Na szczęście producenci sprzętu narciarskiego dostrzegli problem i na rynku pojawiły się juniorskie buty narciarskie o regulowanej długości. W SnowShop.pl od kilku sezonów powodzeniem cieszą się produkty włoskiej marki Roces, znanej także z produkcji łyżworolek i łyżew. Zasada działania jest bardzo prosta.

Buty Roces Idea produkowane są w kilku kolorach i kilku zakresach rozmiarów. Każdy wariant obsługuje od 2,5 do 3 cm długości. Dostępne zakresy to 160-185mm, 190-220mm, 225-255mm. W bucie porusza się pięta, której położenie ustala się za pomocą klucza dołączonego do zestawu – poprzez obracanie metalowego cięgna blokuje się piętę w konkretnym, jednym z czterech dostępnych położeń. Zapewnia to możliwość precyzyjnego dopasowania buta do stopy, a co za tym idzie umożliwienia dziecku jak najlepszej kontroli nad nartami. Cały proces nie wymaga użycia dużej siły, poradzą sobie z nim także mamy. Buty wyposażono w dwie klamry, co w przypadku produktów juniorskich jest standardem i na pewno wystarczy. Klamry posiadają mikroregulację siły zapięcia – duży plus!

Buty dostępne są w cenie ok. 390 złotych. Kilka lat doświadczenia w ich sprzedaży pozwala stwierdzić, że wykonane są bardzo dobrze, a reklamacje niemal się nie zdarzają (jedna pęknięta klamra, wymieniona przez producenta na nową). Buty chwalone są także za wysoki komfort i zdolność utrzymywania ciepła. To idealne rozwiązanie do rodziców poszukujących juniorskiego buta na kilka sezonów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *