Trickboard – przygotuj się do trudów sezonu zimowego!

Sezon zimowy niemal w pełni, pierwsze wyjazdy na stok w trakcie, ale szczyt sezonu, przypadający na drugą połowę stycznia i luty jeszcze przed nami. Nie jest więc za późno, aby zadbać o dobre przygotowanie fizyczne!

Sporty zimowe wymagają dużej sprawności – fakt ten nie podlega żadnej dyskusji. Osoby uprawiające regularnie w ciągu roku sport nie powinny mieć problemów na stoku, w gorszej sytuacji są ci, którzy na co dzień rzadko wstają zza biurka. Nagłe dopięcie do nóg nart lub deski może być szokiem dla organizmu – pierwszy dzień na stoku może okazać się ostatnim – bolące mięśnie to najmniejsza kara, gorzej, jeżeli dojdzie do poważniejszej kontuzji.

Wszystkim dolegliwościom możemy zapobiec odpowiednio wcześniej przygotowując ciało do wysiłku. W sieci pełno  jest poradników z gotowymi ćwiczeniami, których wykonywanie poprawi naszą sprawność na stoku. Warto je sumiennie wykonać, aby nie dać zaskoczyć się zimie! W cyklu przygotowań warto zwrócić uwagę na niepozorne urządzenie zwane Trickboardem, które pomoże nam w szybkim i skutecznym przygotowaniu do szaleństw na stoku.

Budowa jest banalnie prosta: mamy tu deskę wykonaną z porządnej jakości sklejki, o kształcie przypominającym znane sprzed lat deskorolki, ew. małą deskę snowboardową. Wierz pokryty jest antypoślizgowym materiałem na wzór papieru ściernego, od spodu, na obu końcach, zamontowano hamulce, ograniczniki, zapobiegające wysunięciu się wałka spod deski. W komplecie wspomniany wałek – nieco szerszy od deski, pokryty gumą, aby nie rysował podłogi i lepiej trzymał się deski. Koniec! Prosta, genialna konstrukcja.

(www.trickboard.pl)

Zadaniem użytkownika jest utrzymanie równowagi na desce, która za wszelką cenę próbuje zrzucić z siebie każdego, kto na nią wjedzie. Ucieka na boki, przechyla się. Dzięki napięciu poszczególnych mięśni, oraz wymachiwaniu rękoma, możemy utrzymać się na desce. W cały proces angażują się niemal wszystkie mięśnie, najbardziej nóg, brzucha i grzbietu, czyli te odpowiedzialne za równowagę. Bardziej doświadczeni wykonują na Trickboardzie skoki, obroty, przysiady – ale wymaga to wielu godzin praktyki.

Wszystko wydaje się proste i takim właściwie jest. Początki mogą być bolesne, zdarzy się upadek, ale postępy przychodzą szybko i procentują na stoku. Po kilkunastu godzinach na Trickboardzie nasze mięśnie będą mocne, a zmysł równowagi ostry jak brzytwa. To idealny sposób na przygotowanie do każdego sportu deskowego, nie tylko tych zimowych, ale także np. do kitesurfingu czy po prostu deskorolki. To także idealny materiał na prezent dla każdej aktywnej osoby. Do korzystania z deski potrzeba dosłownie kilku metrów kwadratowych miejsca i trochę zapału.

Ćwiczenia na Trickboardzie polecamy wszystkim amatorom białego szaleństwa. Tydzień praktyki pozwoli zauważyć pozytywne zmiany w organizmie. Deski dostępne są w kilku kolorowych wzorach, większość znajdziecie w ofercie sklepu SnowShop.pl !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *