Kaski, gogle i protektory firmy Marker

W tym sezonie w sklepie SnowShop.pl debiutują zimowe produkty marki Marker, najbardziej dotychczas znanej z produkcji wiązań narciarskich na potrzeby czołowych światowych producentów. Niewielu narciarzy zdawało sobie sprawę,  że w portfolio markera jest coś poza wiązaniami. Jak się zaraz przekonacie kaski, gogle i protektory Markera warto brać pod uwagę podczas kompletowania zimowego wyposażenia.

Firma Marker powstała we wczesnych latach 50-tych ubiegłego stulecia, od początku skupiając się na produkcji najwyższej jakości, innowacyjnych wiązań narciarskich z możliwością wpinania i wypinania bez konieczności użycia rąk. Firma produkuje wiązania do każdego rodzaju nart. Obecnie, po utracie niezależności w 1980 roku i kilkukrotnym zmianom właściciela, należy do grupy K2. W ostatnich latach marka rozszerzyła działalność o produkcję kasków, gogli i protektorów, które stopniowo zaczynają pojawiać się na polskim rynku. Kolekcja obejmuje na razie po kilka modeli z każdej grupy produktów, ale warto śledzić rozwój tego odłamu markera – obecna kolekcja wywołuje same pozytywne wrażenia.

big_kask-marker-kojak-1416406424

Kolekcję kasków narciarsko-snowboardowych otwiera model Kojak w przystępnej cenie 279 złotych. To dość proste urządzenie, aczkolwiek posiada regulację obwodu oraz regulowaną wentylację. Wyściółka z materiału Coolmax szybko wysycha, zapewniając właściwy komfort termiczny. Sporo, jak na tą półkę cenową. Wyższe modele, Consort oraz Ampire, kosztują odpowiednio 419 i 549 złotych. Komfort użytkowania tych modeli stoi na wysokim poziomie – znacznie poprawiono, względem tańszego modelu, wentylację oraz jakość wyściółki. Przy pierwszym kontakcie kaski Marker robią naprawdę pozytywne wrażenie, które potęgują żywe kolory, w jakich są produkowane.

Z gogli do wyboru mamy kilka modeli, w przedziale cenowym 199 – 649 złotych. Wszystkie charakteryzują się dużą, sferyczną szybą, dzięki czemu pole widzenia jest odpowiednio duże. Już najtańsze gogle posiadają ciekawie zaprojektowaną szybę, która w centralnej części jest grubsza, a na końcach cieńsza. Ma to zapobiegać zniekształceniom obrazu docierającego do oka. Wykonane są z bardzo elastycznego, odpornego na wyginanie materiału. Wyższe modele wyposażono w zaawansowane technologicznie szyby, bardzo dobrze chroniące przed słońcem, a także odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne oraz parowanie. Wszystkie gogle Marker idealnie pasują do wszystkich kasków Marker – warto o tym pamiętać przy zakupach.

Marker to także protektory, choć w tym przypadku oferta jest raczej skromna i obejmuje spodenki oraz kamizelkę. Cechuje je wysoki komfort użytkowania – przed skutkami upadków chronią elastyczne materiały nie krępujące ruchów, a całość bardzo dobrze oddycha, a po kilku minutach jazdy jest niemal niewyczuwalna przez użytkownika, zapewniając pełną swobodę jazdy.

Zdecydowanie warto wybrać się do sklepu i osobiście przekonać się o jakości produktów Marker. Wyróżnia je na pewno ciekawa stylistyka i wysoki komfort. Na wiążące opinie polskich użytkowników przyjdzie jeszcze chwilę poczekać – nadejdą wraz z wiosną 2015 roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *