Centrum Testowe nart Blizzard oraz Voelkl

Obecna oferta rynku narciarskiego jest tak bogata, że często nawet bardzo doświadczony narciarz ma problem z podjęciem decyzji zakupowej. Producenci prześcigają się w nowinkach technicznych oraz kreowaniu coraz wymyślniejszych szat graficznych nart. Sprawę dodatkowo utrudnia specyfika zakupów sprzętu zimowego – decyzję podejmujemy właściwie w ciemno, opierając się na słowach sprzedawcy, który może co najwyżej powyginać przed nami nartę i dać ją do potrzymania, aby pokazać, jak mało waży. Resztę możemy doczytać w Internecie, ale wszyscy wiemy, jak to jest z opiniami tam zawartymi – trzeba traktować je z dystansem. Najlepszym sposobem jest przestestowanie kilku modeli nart przed zakupem. Na większych stokach powstają już stoiska czołowych producentów oferujących taką usługę. Potrzebę zauważyły też największe sklepy w całej Polsce i w kilku z nich mamy już możliwość odpłatnego wypożyczenia nart na testy. Usługę taką oferuje też Snowshop.pl, gdzie sprawdzić możemy podstawowe jak i te bardziej zaawansowane modele nart damskich i męskich Blizzard oraz Voelkl.

Sama idea i procedura wzięcia udziału w testach jest bardzo zbliżona do zwykłej wypożyczalni. Klient wybiera z pomocą sprzedawcy właściwy model nart, serwisant ustawia wiązanie pod klienta, a ten spisuje prostą umowę wypożyczenia i uiszcza opłatę. Do podpisania umowy wystarczy jedynie dowód osobisty. Ceny wypożyczenia zaczynają się od 30 złotych za dobę za podstawowe modele do 50 zł za dobę za modele z najwyższej półki. Przy wypożyczeniu na dłużej niż 7 dni pierwszy i ostatni dzień jest bezpłatny. Zwykła wypożyczalnia? Nie do końca. Wypożyczalnie oferują sprzęt ze średniej półki, a często wręcz specjalne, niezbyt wyszukane modele produkowane specjalnie na cele wypożyczania, dodatkowo narty często są mocno zużyte, po kilku sezonach na stoku. W centrum testowym SnowShop.pl znajdują się narty maksimum 1 roczne, które na stoku spędziły po kilkadziesiąt godzin, a po każdym wypożyczeniu przechodzą profesjonalny serwis, klient może być więc pewien ich najwyższej jakości i wydajności. Zadowolony z testów klient może po zwróceniu nart zakupić nową parę za cenę pomniejszoną o połowę sumy za wypożyczenie, co pozwoli oszczędzić nieco gotówki przy zakupie modelu, co do którego jest pewność, że będzie najbardziej odpowiedni dla klienta.

Centrum testowe cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. Oferta modeli testowych jest coraz bogatsza, co pozwala przekonać się o niesamowitym podstępie technologicznym w świecie narciarstwa. Wszystkich zainteresowanych przestestowaniem najnowszych modeli nart Blizzard i Voelkl zapraszamy do sklepu w Warszawie przy ul. Ostrobramskiej 38b!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *